Причини порушення осанки у дітей

19.02.2017

Дефекти постави можуть носити вроджений або набутий характер. Вроджені відхилення від норми пов'язані з внутрішньоутробними процесами формування хребта (клиноподібною деформацією хребців, утворенням додаткових хребців), дисплазією сполучної тканини, міотонічним синдромом та ін. До порушення постави можуть призвести родові травми, насамперед, підвивих першого шийного хребця (травма атланта ), кривошия.

Набуті порушення осанки зустрічаються в 90-95% випадків і зазвичай виявляються у дітей, що мають астенічну статуру. Безпосередніми причинами, що призводять до порушення постави в дитини, можуть виступати несприятливі соціально-гігієнічні умови: недостатня фізична активність (гіпокінезія), невідповідність навчальних меблів (стола, стільця) росту дитини та низька освітленість робочого місця, носіння портфеля в одній і тій же руці. Всі перераховані фактори сприяють тривалій неправильній фіксації положення тіла і вироблення навичок патологічної установки тіла. Тут же слід зазначити несприятливий вплив, який формує дитячу поставу під дією дорослих. Прикладом може бути постійне носіння немовляти на одній руці, спроби занадто рано садити дитину або ставити її на ніжки, ведення дитини під час прогулянок за одну і ту ж руку.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати